دارالترجمه رسمی ترنسمال
Search
Close this search box.

©2024 تمامی حقوق محفوظ است

سرمایه‌گذاری در سوئیس

به اشتراک گذاشتن این پست:

کشور سوئیس به دلیل آب و هوای فوق‌العاده، کیفیت زندگی بسیار بالا و امنیت زندگی و شرایط اجتماعی مناسب همواره بین برترین‌های کشور‌های دنیا قرارداشته و بسیاری از افراد متمول در سرتاسر دنیا در پی یافتن بهترین شرایط سرمایه‌گذاری در سوئیس جهت مهاجرت به این کشور می‎‌باشند. این کشور در قالب ایالت‌های مختلف که به آنها کانتون می‌گویند اداره می‌شود و قوانین در هر کانتون ممکن است با کانتون دیگر متفاوت باشد. کشور سوئیس نه تنها شرکت‌های بزرگ، بلکه شرکت‌های کوچک و متوسط و کارآفرینان خصوصی را نیز جذب می‌کند. کشور سوئیس با در اختیار گذاشتن نظام مالیاتی جذاب برای سرمایه‌گذاران، داشتن نیروی کار ماهر و امنیت اقتصادی بالا، یکی از ایده‌آل ترین مقاصد برای سرمایه‌گذاران می‌باشد.

به عنوان یک ایرانی اگر قصد سرمایه‌گذاری در سوئیس را دارید، باید با ویزای موقت 90 روزه وارد سوئیس شوید. قبل از ثبت هر فعالیت تجاری برای مدت زمان طولانی‌تر تز 90 روز، لازم است که مجوز اقامت دریافت کنید. بیش از یک سوم شرکت‌های ثبت شده در بازار بورس سوئیس به افراد خارجی تعلق دارند.

 

امنیت سرمایه‌گذاری در سوئیس

امنیت سرمایه‌گذاری در سوئیس به دلیل ثبات سیاسی، نرخ پایین فساد و سیستم حقوقی قوی این کشور بسیار بالا است. سنت دیرینه بی‌طرفی سوئیس و صنعت مالی قوی آن نیز امنیت سرمایه‌گذاری در این کشور را افزایش می‌دهد. سطوح بسیار پایین فساد در سوئیس نیز امنیت سرمایه‌گذاری را بیشتر می‌کند. این کشور همواره در صدر فهرست ادراک فساد سازمان شفافیت بین‌الملل قرار گرفته است که سطح بالایی از اعتماد عمومی و صداقت را نشان می‌دهد.

یکی دیگر از عواملی که امنیت سرمایه‌گذاری در سوئیس را تقویت می‌کند، سیستم حقوقی قوی این کشور است. سوئیس یک چارچوب قانونی کاملا تثبیت شده دارد که از حق و حقوق مالکیت افراد محافظت و اجرای قراردادها را تضمین می‌کند. علاوه بر این، صنعت مالی قوی سوئیس، به ویژه بخش بانکداری آن پایه محکمی برای ذخیره و انتقال امن وجوه سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند. در نتیجه، سوئیس به مقصدی مطلوب برای کسانی تبدیل شده است که به دنبال فرصت‌های سرمایه‌گذاری مطمئن و امن هستند.

اخذ اقامت سوئیس از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در سوئیس از روش‌های مختلفی  مانند خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی، خرید اوراق قرضه و خود حمایتی امکانپذیر می‌باشد اما تنها برخی از روش‌های ذکر شده منجر به اخذ اقامت دائم کشور سوئیس می‌گردند و شما باید بسته به هدفی که از سرمایه‌گذاری در سوئیس دارید، شرایط سرمایه‌گذاری را بررسی نمایید تا بتوانید بهترین مسیر را برای مهاجرت خود انتخاب کنید. برای اخذ تابعیت سوئیس ابتدا باید اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید. اقامت دائم یا ویزای نوع C سوئیس بعد از 10 سال زندگی بدون وقفه در این کشور به دست می‌آید. تابعیت سوئیس نیز بعد از 12 تا 15 سال زندگی در این کشور ممکن است. سوئیس تابعیت دوگانه را می‌پذیرد و متقاضی می‌تواند ملیت اصلی خود را حفظ کند. پاسپورت سوئیس یکی از ارزشمندترین پاسپورت‌های جهان است و شما با دریافت پاسپورت این کشور می‌توانید به 172 کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنید.

روش‌های سرمایه‌گذاری در سوئیس برای ایرانیان

 • سرمایه‌گذاری از طریق تمکن مالی
 • سرمایه‌گذاری مستقیم و ثبت شرکت در سوئیس
 • سرمایه‌گذاری در سوئیس از طریق کارآفرینی
 • سرمایه‌گذاری در سوئیس از طریق خود حمایتی در سوئیس
 • سرمایه‌گذاری در سوئیس از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در سوئیس

توجه کنید که تا زمانی که کارت اقامت دائم یا شهروندی سوئیس را نداشته باشید، امکان اینکه مدیرعامل شرکتی در سوئیس شوید، وجود ندارد. اگر قصد سرمایه‌گذاری در سوئیس از طریق ثبت شرکت را دارید، لازم است فردی سوئیسی یا کسی که اقامت دائم این کشور را دارد، مدیرعامل شرکت شود. پس برای ایرانی‌ها با کارت اقامت موقت امکان مدیریت شرکت ثبت شده وجود ندارد.

مزایای سرمایه‌گذاری در سوئیس

 • دسترسی به سیستم بانکی و بیمه‌ای پیشرفته
 • دسترسی به نیروی کار ماهر
 • امکان ایجاد کسب و کار پررونق و سودآور
 • امکان تجارت با دیگر کشورها
 • دسترسی به اعتبارات بانکی از طریق افتتاح حساب بانکی در سوئیس
 • کمترین میزان مالیات در بین کشورهای توسعه یافته
 • امکان تحصیل در دانشگاه‌های سوئیس
 • کیفیت زندگی بالا

شرایط دریافت ویزای سرمایه‌گذاری سوئیس

 • شهروندی کشورهای خارج از اروپا
 • سن بین 18 تا 55 سال
 • عدم سوءپیشینه
 • سلامت کامل
 • درآمد کافی
 • اثبات تمکن مالی مورد نیاز
 • داشتن بیمه درمانی
 • ارائه مدارک مربوط به محل اقامت در سوئیس

سرمایه‌گذاری در سوئیس از طریق بازنشستگی و پرداخت مالیات

سرمایه‌گذاری در سوئیس از طریق بازنشستگی یا همان ویزای تمکن مالی سوئیس مختص شهروندان غیر اروپایی است و امکان اقامت یکساله قابل تمدید در این کشور را برای آنان فراهم می‌کند. با دریافت اقامت از طریق برنامه تمکن مالی سوئیس، بعد از 10 سال زندگی در این کشور می‌توانید برای پاسپورت اقدام کنید. افرادی که از طریق ویزای تمکن مالی و یا پرداخت مالیات اقامت سوئیس را کسب می‌کنند، می‌توانند برای افراد خانواده خود نیز درخواست اقامت دهند. از شروط لازم برای این نوع مهاجرت، ارائه حساب بانکی نشان دهنده موجودی و گردش حساب لازم جهت تامین هزینه‌های زندگی افراد خانواده است.

خرید ملک در سوئیس

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در سوئیس امکان‌پذیر است. امکان خرید ملک در سوئیس برای خریداران خارجی وجود دارد اما سوئیس محدودیت‌های سختی برای خرید ملک توسط خارجی‌ها دارد، شما تنها در صورتی می‌توانید اقدام به خرید ملک در سوئیس نمایید که یک شهروند اتحادیه اروپا یا EFTA با مجوز اقامت سوئیس باشید و یا مجوز اقامت سوئیس از نوع C را داشته باشید. شما می‌توانید املاک جهت سرمایه‌گذاری، خانه جهت گذراندن تعطیلات و یا اماکن تجاری خریداری کنید. اگر دارای مجوز B سوئیس هستید، می‌توانید ملکی نیز خریداری کنید، اما فقط برای زندگی در ان در طول اقامت خود در سوئیس، نه بیشتر. شما اگر سوئیسی نباشید و اقامت سوئیس را نداشته باشید نمی‌توانید در ژنو، زوریخ، بازل و زوج ملک بخرید.

شما به عنوان یک فرد خارجی می‌توانید در بیشتر استراحتگاه‌های اسکی سوئیس ملک بخرید که جزو مناطق توریستی هستند.

توجه کنید که خرید ملک در سوئیس آثار اقامتی به دنبال نخواهد داشت و تنها به عنوان سرمایه‌گذاری برای شخص تلقی می‌شود. روشی که می‌تواند منجر به اقامت در سوئیس شود، روش ثبت شرکت و خود حمایتی است.

مطالب بیشتر جهت مطالعه

در خبرنامه سایت ترسنمال عضو شوید

از آخرین مقالات و تحفیف‌ها مطالع شوید

سفارش های خود را در اینجا ثبت کنید

ترجمه رسمی و غیر رسمی، تولید محتوا و خدمات بسیار دیگر