خرید ملک در روسیه

خرید ملک در روسیه یکی از روش‌های مهاجرتی پرطرفدار محسوب می‌شود. چرا که خرید ملک در این کشور نیز همچون خرید ملک در ترکیه منجر به اخذ اقامت خواهد شد. دریافت اقامت دائم روسیه از طریق سرمایه‌گذاری با خرید ملک، یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌های مهاجرتی به این کشور است. شهرهای بزرگ و توسعه یافته این کشور، مسکو و سن‌پترزربورگ برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک بسیار مناسب هستند و سرمایه‌گذاران بسیاری را جذب می‌کنند.

شرایط خرید ملک در روسیه

بر اساس قوانین روسیه، شهروندان خارجی معمولا اجازه خواهند داشت تا در روسیه ملک خریداری کنند. برای آن که بتوانید در روسیه ملکی خریداری کنید، باید اجازه اقامت در روسیه را داشته باشید. شهروندان خارجی اجازه نخواهند داشت تا املاک نقاط مرزی را خریداری کنند. همچنین محدودیت‌هایی برای خرید زمین‌ها کشاورزی برای افراد خارجی وضع شده است. محدودیت‌های بسیار کمی برای خرید ملک در روسیه برای خارجی‌ها وجود دارد. از سوی دیگر دولت روسیه به بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی، تابعیت قانونی اعطا می‌کند.

در چند سال اخیر، با شروع جنگ در روسیه، ارزش پول این کشور افت بسیار زیادی داشته و همین موضوع مهاجران و سرمایه‌گذاران را به خرید خانه در روسیه جذب کرده است. در صورتی که افراد به دنبال یک سرمایه‌گذاری سود‌آور باشند، خرید ملک در روسیه چندان به آن‌ها پیشنهاد نمی‌شود. چرا که در زمان فعلی، قیمت املاک، ویلا و آپارتمان در روسیه پیشرفت بالایی ندارد. اما در صورتی که افراد قصد دارند تا اقامت روسیه را دریافت کنند، قیمت آپارتمان در روسیه یا سایر املاک می‌تواند برای آن‌ها ایده‌آل باشد.

اخذ اقامت روسیه با خرید ملک

شرایط اقامت با خرید خانه در روسیه هم نسبت به سایر روش‌های مهاجرتی کاملا ساده بوده و بیشتر افرادی که قصد دارند تا اقامت این کشور را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بگیرند، از طریق خرید خانه اقدام می‌کنند. پس از آنکه پروسه‌های لازم انجام شد و فرد مهاجر توانست در مدت تعیین شده به قوانین مربوط به دریافت اقامت عمل کند، می‌تواند برای دریافت حق شهروندی و تابعیت روسیه هم اقدام کند.

مهم‌ترین شرایط اقامت با خرید خانه در روسیه این است که افراد هزینه لازم برای پرداخت قیمت آپارتمان در روسیه را داشته باشند و زمین خریداری شده آن‌ها در مناطقی که دولت ممنوع کرده است نباشد.

تمامی مهاجران و شهروندان خارجی که توانسته‌اند در روسیه یک ملک خریداری کنند، می‌توانند اقامت دائم روسیه را دریافت کنند، تنها کافی است که 3 سال ملک خود را نفروخته و مالیات 20 درصدی آن را پرداخت کنند. پس از پایان سه سال، افراد می‌توانند برای دریافت اقامت دائم و در نتیجه شهروندی روسیه اقدام کنند. پس از دریافت اقامت  دائم روسیه، افراد امکان فروش ملک خود را دارند. پیش از آن هم امکان دادن اجاره خانه در روسیه و کسب درآمد از طریق آن وجود دارد. پس از دریافت حق شهروندی، پرداخت بیمه و مالیات برای کر به دولت ضروری است. همچنین بعد از گرفتن شهروندی روسیه، فرد حق فروش ملک خود را خواهد داشت.

اخذ ویزای مناسب برای خرید ملک در روسیه

افراد با کمک ویزای تجاری روسیه می‌توانند وارد این کشور شوند و به فعالیت تجاری و یا خرید ملک بپردازند. این ویزای تجاری می‌تواند یکبار ورود، دو بار ورود یا چند بار ورود باشد که هزینه دریافت هرکدام از آن‌ها با یکدیگر متفاوت است.

مزایای خرید ملک در روسیه

 • امکان گرفتن اقامت و تابعیت از طریق خرید ملک در روسیه بعد از 3 سال
 • مالیات کمتر نسبت به بسیاری از کشور‌های دنیا
 • نیازمند سرمایه کمتر نسبت به سایر روش‌های مهاجرتی
 • امکان به همراه داشتن خانواده
 • قیمت املاک ارزان‌تر
 • هزینه‌های ارزان زندگی
 • امنیت بالا

حداقل سرمایه برای خرید ملک در روسیه

حداقل سرمایه برای خرید هرگونه ملکی مانند آپارتمان، ویلا یا خانه و دریافت اقامت دائم روسیه برابر با 400 هزار دلار است. البته شروع قیمت خرید ملک در روسیه از 400 هزار دلار نیست و می‌توان املاک، آپارتمان یا ویلا با قیمت کمتر هم پیدا کرد. اما در صورت خرید ملکی با ارزش کمتر از این میزان، به افراد اقامت دائم داده نمی‌شود. افرادی که قصد خرید ملک‌های کوچک دیگر را دارند می‌توانند چند ملک با ارزش برابر خریداری کرده و سپس برای دریافت اقامت اقدام کنند. هرچه ملک مورد نظر در شهر و محله بهتری واقع شده باشد، قیمت آپارتمان در روسیه هم بیشتر می‌شود و هرچه ملک گران‌تر و با ارزش‌تر باشد، هزینه‌های مربوط به کمیسیون هم بیشتر می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که برای خرید ملک در روسیه، حداقل باید 500 هزار دلار سرمایه داشت.

مدارک مورد نیاز جهت خرید ملک در روسیه

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه اسناد رسمی ملک
 • معرفی حساب بانکی معتبر در کشور روسیه
 • ارائه توافق‌نامه اولیه بین خریدار و فروشنده
 • واریز مبلغ نقدی خرید ملک به صندوق امانات بانک

اولین دیدگاه را بنویسید

مراجعه حضوری

کرمانشاه، نوبهار، چهار راه سی متری دوم به سمت میدان مرکزی، نبش کوی 118، مجتمع میلاد نور، طبقه ی بالای رستوران هایدا، طبقه سوم، واحد 8