تافل یا آیلتس

در مسیر مهاجرت یا ادامه تحصیل دو راهی معروفی پیش روی شماست؛ کدام امتحان را انتخاب کنم آزمون تافل یا آیلتس؟ آزمون‌های بسیاری در دنیا برای سنجش زبان افراد وجود دارد اما دو آزمون تافل و آیلتس بیشترین تعداد شرکت کننده  در آزمون‌های زبان سراسر دنیا را به خود اختصاص داده‌اند و بسیاری از دانشگاه‌ها و سازمان‌های سراسر دنیا تنها این دو آزمون را برای اثبات سطح زبان انگلیسی افراد قبول می‌کنند.

تافل سخت‌تر است یا آیلتس؟

هر دو امتحان سخت و مورد قبول گسترده هستند و در جاهای زیادی در دسترس می‌باشند. وقتی می‌خواهید بین تافل و آیلتس انتخاب کنید، اول سایت دانشگاه یا سازمان مهاجرتی را که می‌خواهید در آن شرکت کنید بررسی کنید و مطمئن شوید که هر دو امتحان را قبول می‌کنند.

آزمون تافل برای شما راحت‌تر است اگر:

  • با کار با کامپیوتر راحت هستید
  • با استفاده از میکروفون و صحبت کردن با نرم‌افزار راحت هستید
  • می‌توانید سریع تایپ کنید
  • بیشتر با لهجه American آشنا هستید
  • می‌توانید از یک فایل صوتی یادداشت برداری کنید

آزمون آیلتس برای شما راحت‌تر است اگر:

  • با ارائه‌ی مصاحبه با جزئیات و رو در رو راحت هستید
  • نوشتن با خودکار را به تایپ کردن ترجیح می‌دهید
  • به هردو لهجه امریکن و بریتیش آشنایی دارید
  • آزمون‌هایی با گونه‌های مختلف سوالات را ترجیح می‌دهید، از جمله چند گزینه‌ای، جای خالی را پر کن، انطباق دادن، در ست و غلط و نمودارها

مدرک تافل معتبرتره یا آیلتس

برای کشور آمریکا بیشتر مدرک تافل معتبر است.

برای انگلیس و استرالیا و نیوزلند بیشتر مدرک آیلتس اعتبار دارد.

برای کانادا هر دو مدرک اعتبار دارد اما سازمان مهاجرتی کانادا بیشتر آیلتس را معتبر می‌داند.

در بقیه کشور‌های دیگر دنیا هر دو این مدارک کاملا اعتبار یکسانی دارند.

توجه داشته باشید که هر دو مدرک تافل و آیلتس دارای دو سال اعتبار ‌می‌باشند.

تافل یا آیلتس برای چه کشور‌هایی بهتر هستند؟

کانادا

هر دو مدرک تافل و آیلتس برای کانادا کاملا معتبر هستند. اما اگر به سایت مهاجرتی کانادا بروید، خواهید دید که مدارک مورد نظر کانادا برای زبان انگلیسی آیلتس می‌باشد. البته باید توجه داشته باشید که پذیرش‌های تحصیلی کانادا و مهاجرت تحصیلی کانادا مدرک تافل را نیز به عنوان مدرک مورد قبول، می‌پذیرد.

استرالیا

برای استرالیا هم تافل و هم آیلتس از یک ارزش برخوردارند. اما چون استرالیا خود یکی از برگزارکنندگان آیلتس است، بیشتر تمایل به آیلتس دارد.

انگلیس

انکلیس تنها کشوری است که می‌توان به صورت 100 درصد بیان کرد که آزمون آیلتس را قبول می‌کند. هم سازمان‌های مهاجرتی انگلیس و هم دانشگاه‌ها تنها مدرک آیلتس را برای پذیرش و مهاجرت قبول میکنند.

آلمان

آلمان همانند تقریبا تمامی کشورهای اروپایی مدرک آیلتس و تافل را به یک میزان قبول دارد. پس اگر مقصد شما کشور آلمان است هرکدام از این آزمون‌ها که برایتان در دسترس‌تر است.

آمریکا

برای آمریکا اولویت پذیرش مدرک تافل است. امتحان تافل توسط سازمان ETS  برگزار می‌شود. اما آیلتس هم برای بسیاری از دانشگاه‌ها در آمریکا معتبر است. پس اگر آمریکا هدف شماست در درجه اول تافل و بعد از آن آیلتس را انتخاب کنید.

مراجعه حضوری

کرمانشاه، نوبهار، چهار راه سی متری دوم به سمت میدان مرکزی، نبش کوی 118، مجتمع میلاد نور، طبقه ی بالای رستوران هایدا، طبقه سوم، واحد 8