دارالترجمه رسمی ترنسمال
Search
Close this search box.

©2024 تمامی حقوق محفوظ است

مهاجرت با ویزای کار آلمان

به اشتراک گذاشتن این پست:

متقاضیان زیادی برای مهاجرت به آلمان‌ علی‌الخصوص از طریق کار وجود دارند. نرخ بیکاری این کشور حدود سه درصد است و این یکی از دلایل جذب بالای نیروی کاری خارجی  در این کشور می‌باشد.

ویزای کار آلمان از طریق پیشنهاد کار یا جاب آفر

اخذ این ویزا در صورتی است که شما یک پیشنهاد کاری از کارفرمای آلمانی دریافت کنید. پس از گرفتن جاب‌آفر، می‌توانید به همراه مدارک مورد نیاز، به سفارت آلمان مراجعه کرده و درخواست ویزای کار آلمان را بدهید. از جمله شرایط مورد نیاز برای اخذ جاب‌آفر از آلمان داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس، تخصص بالا در حرفه، سابقه کار و تسلط به زبان آلمانی و داشتن حداثر سن 45 سال می‌باشد.

ویزای جستجوی کار آلمان یا جاب سیکر

با اخذ ویزای جستجوی کار آلمان متقاضیان اجازه دارند که به مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند و به جستجوی کار بپردازند و در صورتی که موفق به یافتن شغل متناسب با تخصصتان در آلمان شوید می‌توانید اقامت کاری این کشور را دریافت کنید، در صورتی که در این مدت موفق به یافتن کار نشدید باید کشور را ترک کنید، و مدت زمان این ویزا تمدید نخواهد شد. از شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان داشتن مدرک حداقل لیسانس، حداقل سه سال سابقه کار و داشتن مدرک زبان آلمانی است.

دوره‌های آوسبیلدونگ در آلمان

کشور آلمان یکی از مناسب و مقرون به صرفه ترین کشور‌های اروپایی برای کار و تحصیل در دوره‌های اموزشی شغلی می‌باشد.

آوسبیلدونگ یکی از دوره‌های آموزشی فنی‌حرفه‌ای 18 تا 24 ماهه است که برای متقاضیان کار و اشتغال در آلمان برای کسب مهارت کافی برگزار می‌شود. این دوره‌ها به صورت کاملا تخصصی برگزار می‌شوند و لذا شانس ورود به بازار کار نه تنها آلمان بلکه سایر کشورهای اروپایی نیز پس از پایان دوره بسیار بالاست. متقاضیان برای اخذ این ویزا و ورود به این دوره‌ها باید بین 25 تا 45 سال سن، بسته به رشته و مدرک مهارت زبان آلمانی داشته باشند.

برای اخذ پذیرش در این دوره‌ها:

داشتن مدرک زبان آلمانی

اخذ نمره لازم در آزمون ورودی از آوسبیلدونگ

داشتن سن کمتر از 35 سال

داشتن سوابق کاری در صورت وجود

مطالب بیشتر جهت مطالعه

در خبرنامه سایت ترسنمال عضو شوید

از آخرین مقالات و تحفیف‌ها مطالع شوید

سفارش های خود را در اینجا ثبت کنید

ترجمه رسمی و غیر رسمی، تولید محتوا و خدمات بسیار دیگر