مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در ترکیه به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. هر کدام از این روش‌ها، به نوعی موجب دریافت تابعیت و اقامت این کشور می‌شوند. قانون سرمایه‌گذاری مستقیمخارجی ترکیه بر اساس رفتار برابر است. به این معنی که به سرمایه‌گذاران بین‌المللی اجازه می‌دهد، حقوق و تعهدات یکسان با سرمایه‌گذاران محلی داشته باشند. بنابراین شرایط راه‌اندازی مشاغل و انتقال سهام همان شرایطی است که برای سرمایه‌گذاران داخلی اعمال می‌شود.

روش‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه عبارتند از:

  • سرمایه‌گذاری از طریق کار‌آفرینی و ثبت کشور
  • سرمایه‌گذاری از طریق سپرده بانکی در ترکیه
  • سرمایه‌گذاری از طریق اوراق قرضه
  • سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام
  • سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه

بهترین روش مهاجرت به ترکیه

گرچه شرایط اختصاصی افراد است که مشخص می‌کند کدام روش، بهترین روش مهاجرتی برای آن‌ها است. با این وجود برخی از افراد، سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات را بهترین روش مهاجرت به ترکیه و اخذ تابعیت این کشور می‌دانند. در این روش، افراد با خرید ملکی به ارزش 250000 دلار، نه تنها می‌توانند شهروندی ترکیه را دریافت کنند بلکه می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود تابعیت ترکیه دریافت کنند. لازم است بدانید که در این روش نیازی نیست مبلغ 250000 را به صورت یکباره و در یک زمان مشخص به خرید املاک اختصاص دهید. شما می‌توانید این مبلغ را در بازه‌های زمانی مختلف به خرید املاک اختصاص دهید. با این حال، ارزش کل املاک خریداری شده باید حداقل 250000 دلار باشد و تا سه سال املاک مذکور را به فروش نرسانید.

سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت

ثبت شرکت در ترکیه یکی از روش‌های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است. سرمایه‌گذاران خارجی همچون افراد بومی ترکیه می‌توانند پنج نوع شرکت را در این کشور تاسیس کنند. این پنج شرکت عبارتند از: شرکت سهامی(Jsc)، شرکت با مسولیت محدود (LLC)، شرکت تعاونی، شرکت جمعی و شرکت فرماندهی(Commandite)

سرمایه‌گذاری از طریق سپرده بانکی در ترکیه

در این روش، شخص سرمایه‌گذار می‌تواند تابعیت ترکیه را دریافت کند. برای تحقق این امر، وی باید حداقل پانصدهزار (500000) دلار آمریکا یا معادل آن، ارز خارجی یا لیر ترکیه را در یکی از بانک‌های ترکیه سپرده‌گذاری کند و تا سه سال مبلغ مذکور را برداشت نکند.

سرمایه‌گذاری از طریق اوراق قرضه

با خرید اوراق قرضه نیز می‌توان تابعیت ترکیه را دریافت کرد. برای عملی نمودن این امر، لازم است شخص سرمایه‌گذار پانصد هزار(500000) دلار آمریکا یا معادل آن ارز خارجی یا لیر ترکیه، اوراق قرضه دولتی خریداری کند و تا سه سال آن را به فروش نرساند.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام

در روش سرمایه‌گذار از طریق خرید سهام، شخص سرمایه‌گذار باید حداقل مبلغ پانصد هزار دلار(500000) آمریکا یا ارز خارجی معادل آن یا لیر ترکیه، سهام خریداری کند و تا سه سال سهام مذکور را به فروش نرساند و یا انتقال ندهد.

مراجعه حضوری

کرمانشاه، نوبهار، چهار راه سی متری دوم به سمت میدان مرکزی، نبش کوی 118، مجتمع میلاد نور، طبقه ی بالای رستوران هایدا، طبقه سوم، واحد 8