مهاجرت به هلند

طبق امار سال 2023 کشور هلند پنجمین کشور شاد جهان است. مهاجرت به هلند یا نیدرلند، که به سرزمین آسیاب‌های بادی معروف است، رویای افراد بسیاری در دنیاست. این کشور که از بنادر بزرگ اروپا نیز به حساب می‌آید، با داشتن نرخ بیکاری پایین و اقتصاد قوی می‌تواند یکی از ایده آل ترین گزینه‌ها برای اقامت، زندگی و کار باشد.

شرایط مهاجرت به هلند

در پروسه مهاجرت به هلند برای اخذ اقامت این کشور، روش های اقامتی متفاوتی وجود دارد که متقاضیان می‌توانند از روش‌های مختلف برای ان اقدام کنند. یکی از بهترین روش های مهاجرت به هلند روش تحصیلی است. در این روش فرد می‌تواند در کشور هلند مشغول به تحصیل شود و پس از اتمام تحصیل با در نظر گرفتن یکسال اقامت پس از تحصیل، برای کاریابی و شروع کار در کشور هلند اقدام کند. یکی دیگر از مزایای تحصیل در هلند امکان راه‌اندازی کسب و کار استارتاپی در این کشور است. در این روش نیاز به سرمایه‌گذاری در مبالغ بالا نیست و متقاضی پس از تحصیل می‌تواند با راه‌اندازی یک بیزنس و کسب وکار، اقامت کاری این کشور را دریافت کند. یکی دیگر از روشهای مهاجرتی به هلند، سرمایه‌گذاری در این کشور است که برای این کار می‌توان سرمایه‌گذاری در ملک و کسب و کارهای سود ده را انجام داد. به منظور ورود و اقامت در کشور هلند، شخص باید برای اجازه اقامت اقدام نموده و شرایط مهاجرت به هلند را داشته باشد. به عنوان مثال، اگر شخص الحاق به همسر و و دیدار وی را که در کشور هلند است دارد، باید همسر وی در هلند به صورت قانونی اقامت داشته و درآمد ماهانه کافی داشته باشد. مسئول رسیدگی به این درخواست‌ها، اداره مهاجرت و خدمات کسب تابعیت IND میباشد.

نحوه مهاجرت به هلند و شرایط صدور ویزا

نحوه مهاجرت به هلند برای اقامت‌های بیش از 90 روز در این کشور به این شکل است که، شخص باید برای اجازه اقامت موقت یاMVV  اقدام نماید. این اجازه اقامت به شخص اجازه می‌دهد تا به کشور هلند سفر کرده و کارت اقامت خود را دریافت نماید. شخص باید پاسپورت خود را به سفارت داده و بعد از چند روز، استیکر ویزا در پاسپورت هلند خورده و شخص آن را دریافت می‌کند. سپس برای پرفتن کارت اقامت باید به هلند سفر نماید. همچنین در هنگام اخذ ویزا در صورتی که شخص نتواند شخصا حضور بیابد میتواند با دادن یک وکالت به شخص دیگر جهت دریافت ویزای خود اقدام کند.

برای سفر به کشور هلند برای مدت کمتر از 90 روز، شخص باید برای ویزای شنگن یا کوتاه مدت اقدام نماید. معمولا این ویزا به مدت 180 روز بوده که شخص می‌تواند به مدت 90 روز در این کشور و محدوده شنگن سفر نماید.

مدارک مورد نظر برای دریافت ویزا

  • عکس
  • پاسپورت معتبر
  • ارائه رزرو محل اقامت مثل هتل
  • مدارک مالی
  • تمکن مالی مثل حساب بانکی، گردش مالی، املاک در ایران، نامه‌های کاری

ارائه دعوت نامه از سوی یک شخص مقیم هلند، بسیار در انجام پروسه تاثیدگذار خواهد بود.

مراجعه حضوری

کرمانشاه، نوبهار، چهار راه سی متری دوم به سمت میدان مرکزی، نبش کوی 118، مجتمع میلاد نور، طبقه ی بالای رستوران هایدا، طبقه سوم، واحد 8