سرمایه‌گذاری در هلند

اخذ تابعیت و مهاجرت به هلنداز طریق سرمایه‌گذاری در هلند برای کار‌آفرینان خارجی که آماده سرمایه‌گذاری در یک شرکت هلندی هستند امکانپذیر است. جدا از شرایط خاص سرمایه‌گذاری برای این نوع اجازه اقامت، متقاضی باید شرایط عمومی را نیز داشته باشد که برای افرادی که مایل به اقامت طولانی مدت در کشور هستند اعمال می‌شود.

مهمترین شرط سرمایه‌گذاری در هلند این است که اتباع خارجی برای مجوز اقامت موقت در هلند (MVV) درخواست دهند.

سرمایه گذارانی که مایل به سرمایه‌گذاری و زندگی در هلند هستند نیاز اخذ مجوز اقامت مناسب دارند. تنها پس از زندگی تحت این مجوز برای حداقل چند سال، متقاضیان می‌توانند برای شهروندی هلند درخواست دهند. شرایط این نوع مجوز با شرایط مورد نیاز برای دریافت مجوز اقامت کاری متفاوت است و به توانایی متقاضی برای ارائه سرمایه‌گذاری قابل توجه و مرتبط اشاره دارد.

شرایطی که برای اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری و در نهایت تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری در هلند اعمال می‌شود به صورت زیر است:

 • حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری: سرمایه‌گذاری در یک شرکت یا صندوق هلندی باید حداقل 1250000 یورو باشد. امکان سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات برای مقاصد خصوصی وجود ندارد.
 • سرمایه‌گذاری ارزشمند: کسب و کار یا سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات برای مقاصد خصوصی وجود ندارد.
 • سرمایه: سرمایه‌ی سرمایه گذاری شده باید به حساب بانکی یک کارت بانکی هلندی یا یک شعبه بانک خارجی واقع در هلند واریز شود. علاوه بر این، این سرمایه باید از راه‌های مشروع تولید شده باشد.
 • وضعیت متقاضی: متقاضی باید با شرایط عدم حضور غیر قانونی در کشور و یا عدم ارائه اطلاعات نادرست در درخواست مجوز اقامت قبلی مطابقت داشته باشد.

شرایط سرمایه‌گذاری خارجی در هلند چیست؟

با توجه به اینکه هلند عضو اتحادیه اروپاست، بنابراین شهروندان این اتحادیه و شهروندان سوئیس هیچ محدودیتی برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به هلند نخواهند داشت. اما شهروندان خارج از اتحادیه اروپا به منظور اشتغال و راه اندازی کسب و کار در هلند یا سرمایه‌گذاری باید برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در هلند اقدام کنند و مجوز کاری و مجوز اقامت دریافت کنند.

مهمترین بخش راه اندازی یک کسب و کار در کشور خارجی، تدوین طرح تجاری یا بیزنس پلن است. با یک طرح تجاری خوب می‌توانید ثابت کنید که کسب و کار شما برای اقتصاد هلند سودآور است. از طرفی طرح تجاری نقش مهمی در تخمین سرمایه‌گذاری در هلند خواهد داشت.

روش های متنوعی برای سرمایه‌گذاری خارجی وجود دارد. روشهایی مانند خرید ملک، خرید اوراق قرضه دولتی، ثبت شرکت و طرح خود حمایتی از جمله این روش‌ها هستند. اما چالش بسیاری از متقاضیان خارجی این است که همه این روش‌ها به اخذ ویزای سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری هلند منجر نمی‌شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری هلند

 • پاسپورت معتبر
 • عکس پتسپورتی جدید
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • رسید پرداخت هزینه ویزای سرمایه‌گذاری در هلند
 • گواهی تمکن مالی بسته به نوع شرکت ثبتی یا روش مهاجرتی
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • مدارک محل اقامت
 • رسید رزرو پرواز

خرید ملک در هلند

خرید ملک در هلند یکی دیگر داز روشهای اخذ ویزای سرمایه گذاری هلند است که بسیاری از متقاضیان خارجی برای سرمایه‌گذاری امن انتخاب می‌کنند.

لازم به ذکر است که خرید ملک در هلند به اقامت دائم این کشور منجر نمی‌شود، بنابراین اگر هدف شما از سرمایه‌گذاری در این کشور، اقامت است باید روش دیگری را انتخاب کنید. اما اگر هدف شما از اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در هلند، ثبت شرکت نیست و شرایط سرمایه‌گذاری در هلند را دارید، پیشنهاد می‌کنیم خرید ملک را انتخاب کنید که روشی امن و سودآور است. برای خرید هرنوع ملکی در هلند به حداقل سرمایه اولیه معادل 1.250.000 یورو نیاز دارید.

خرید اوراق قرضه دولتی در هلند

خرید اوراق قرضه یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور های خارجی است، اما متاسفانه این روش منجر به اخذ اقامت با سرمایه‌گذاری در هلند نخواهد شد. در روش خرید اوراق قرضه دولتی، سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند هر میزان اوراق قرضه که مایل باشند را خریداری کنند. حداقل مبلغ خرید اوراق قرضه دولتی هر ساله توسط دولت هلند تعیین می‌شود.

از بین روش‌های خرید ملک، اوراق قرضه دولتی، خود حمایتی و ثبت شرکت، تنها با ثبت شرکت می‌توانید اقامت هلند را دریافت کنید.

ثبت شرکت در هلند

برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به هلند را دارند و روش ثبت شرکت در هلند را انتخاب می‌کنند اخذ اقامت و تابعیت این کشور اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر متقاضی بتواند از روش نوآفرینی اقدام کند شرایط بسیار بهتری خواهد داشت. اگر شخصی اقدام به فعالیت اقتصادی نوآورانه کند ابتدا به او اقامت سه ماهه و سپس یکساله داده می‌شود و در صورتی که به فعالیت اقتصادی خودش ادامه بدهد، اقامت 5 ساله به او داده می‌شود. پس از سپری شدن 5 سال می‌توانند اقامت دائم دریافت کنند. شرط اولیه دریافت اقامت با ثبت شرکت نیز این است که از همان ابتدا سرمایه خود را به کشور هلند منتقل کرده باشید. قطها اگر کشور شما سودآور باشد کمک شایانی جهت اخذ اقامت از طریق شرکت به شما خواهد کرد. برای اخذ اقامت هلند از طریق ثبت شرکت اول از هر چیزی باید یک اسم تجاری برای شرکت خود انتخاب کنید. سپس باید فعالیتی که می‌خواهید انجام دهید را از نظر نوع و موضوع معرفی کنید. سپس باید مدت زمان حضور خود را مشخص کنید که آیا خواستار ثبت شرکت به صورت دائم هستید یا به طور موقت می‌خواهید این کار را انجام دهید. در نهایت می‌توانید با تایید نام شرکت خود برای گرفتن ویزا اقدام کنید.

سرمایه‌گذاری در هلند

مراجعه حضوری

کرمانشاه، نوبهار، چهار راه سی متری دوم به سمت میدان مرکزی، نبش کوی 118، مجتمع میلاد نور، طبقه ی بالای رستوران هایدا، طبقه سوم، واحد 8