مهاجرت به نروژ

یکی دیگر از کشور‌های اروپایی واقع در منطقه شینگن کشور نروژ است، نروژ کشوری پادشاهی واقع در قاره اروپاست و مهمترین همسایگان آن سوئد، فنلاند و روسیه هستند. نروژ کشوری کوهستانی واقع در شمال اروپا است که نیمه غربی شبه جزیره اسکاندیناوی را گرفته است. 70 درصد از خاک این کشور به ختطر سرمای زیاد و یا کوهستانی بودن غیر قابل سکونت است. خط ساحلی نروژ یکی از طولانی ترین سواحل در اروپا است. نروژ دارای ذخایر زیادی از نفت و گاز است و آب شیرین در این کشور به وفور یافت می‌شود. به همین جهت این کشور را می‌توان یکی از غنی‌ترین کشورهای اروپایی در زمینه منابع طبیعی دانست. همچین نروژ از لحاط درآمد سالانه ملی چهارمین کشور دنیا است. این کشور به دلیل پایین بودن جرم و جنایت، امید به زندگی بالا، اقتصاد قوی، سیستم آموزش با کیفیت و… به یکی از مقاصد مورد توجه برای مهاجرت تبدیل شده است. امکان تحصیل رایگان در نروژ همراه با کیفیت بالا، جاذبه‌های توریستی فراوان و استاندارد‌های زندگی قابل قبول از دیپر مزیت‌های زندگی در نروژ است. معمولا کیفیت زندگی در نروژ با زندگی در انگلستان مقایسه می‌شود. هرساله هزاران مهاجر به کشور نروژ سفر میکنند. سبک زندگی جهانی در مناطق شهری نروژ مانند اسلو و هزینه پایین اقامت در شهر‌های کوچک‌تر مانند ترومسو از جمله دلایل این انتخاب است. نروژ همچنین به داشتن اقتصادی توسعه یافته و سیستم جامع مراقبتی بهداشتی عمومی نیز مشهور است. اغلب از نروز به عنوان ( قابل زندگی‌ترین مکان روی زمین ) یاد می‌شود.

شرایط مهاجرت به نروژ

برای مهاجرت به نروژ، شما نیاز به دریافت ویزا دارید. ویزا یا اجازه ورود به نروژ با اهداف مختلفی صادر می‌شود. کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری، ازدواج، تولد و… انواع روش‌های دریافت ویزا و اقامت نروژ هستند. با دریافت ویزای نروژ می‌توانید در یم دوره شش ماهه، 90 روز در این کشور یا سایر کشورهای حوزه شینگن حضور داشته باشید. اگر به قصد گشت و گزار و یا دیدار اقوام به این کشور سفر می‌کنید باید ویزای توریستی نروژ را دریافت کنید. کشور نروز در اعطای ویزای خود کمی سختگیر است برای همین برای اخذ این نوع از ویزا داشتن برخی از شرایط الزامی است.

افرادی که در کشور‌های عضو اتحادیه اروپا و مطقه شنگن، زندگی می‌کنند، تنها با داشتن پاسپورت می‌توانند به نروژ سفر کنند. البته آن‌ها برای اقامت بیش از 90 روز در نروز ممکن است نیاز به دریافت ویزا یا اجازه اقامت نروژ داشته باشند.

ایرانیان برای اقامت تا 90 روز در نروژ باید ویزای اقامت کوتاه مدت و برای بیش از سه ماه باید ویزای اقامت کوتاه مدت و برای بیش از سه ماه باید ویزای اقامت طولانی مدت نروز را دریافت کنند.

 شرایط دریافت ویزای نروژ

تمکن مالی

برای ورود به حوزه شینگن باید اثبات کنید که از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستید و می‌توانید از عهده هزینه‌های سفر خود به خوبی برآیید. همچنین با ارائه تمکن مالی از قبیل اسناد ملکی، مانده حساب و سایر دارایی ها, به سفارت و مسئولان بررسی کننده پرونده خود اعلام می‌کنید که به کشور خود وابستگی دارید و بعد از اتمام مدت ویزا به وطن خود باز خواهید گشت.

ارائه دعوت‌نامه

یکی از ضروریات دعوت به نروژ، و دریافت ویزای نروژ، دارا بودن دعوتنامه از بستگان شماست، به این ترتیب اعلام می‌کنید که از سوی فردی که در نروژ ساکن است دعوت به حضور در این کشور شده‌اید. دعوت کننده باید فردی معتبر و موجه باشد و در دعوتنامه محل زندگی، مدت زمان حضور شما در نروژ، تمکن مالی را ذکر و یا ضمیمه کند. البته داشتن دعوتنامه تاییدی بر دریافت ویزا یا عدم آن نمی‌باشد، اما در لیست مدارکی قرار می‌گیرد که در دریافت ویزا موثر است.

گردش حساب

برای سفر به نروژ و دریافت ویزای این کشور میبایست گردش حساب 3 ماه اخیر خود را فراهم کنید. تعداد تراکنشات و مبلغ آن تاثیر بسزایی در خوش‌حسابی متقاضی خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای نروژ

 • پاسپورت فعلی متقاضی به همراه پاسپورت‌های سابق
 • فرم تکمیل شده‌ی درخواست ویزای نروژ
 • رسید پرداخت هزینه‌های ویزا
 • گردش حساب سه ماهه اخیر
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • تمکن مالی متقاضی
 • دعوت نامه (در صورت وجود)
 • برگه رزرو وقت سفارت نروژ
 • رزرو بلیط رفت و برگشت به همراه واچر هتل
 • نامه اشتغال به کار به همراه فیش‌های حقوقی
 • نامه اشتغال به تحصیل

مانند اکثر کشور‌های اروپایی مدت زمان پاسخدهی به درخواست ویزای نروژ بین 15 تا 21 روز کاری زمان می‌برد. البته این مدت ممکن است کمی طولانی تر نیز باشد.

هزینه زندگی در نروژ نسبت به سایر کشور‌های اروپایی بیشتر است. اما به همین نسبت، حقوق دریافتی شما نیز بیشتر خواهد بود.

مراجعه حضوری

کرمانشاه، نوبهار، چهار راه سی متری دوم به سمت میدان مرکزی، نبش کوی 118، مجتمع میلاد نور، طبقه ی بالای رستوران هایدا، طبقه سوم، واحد 8