مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

تحصیل در کشور ایتالیا دقیقا همان چیزی است که متقاضیان به دنبال آن هستند زیرا این کشور از نظر سهولت صدور پذیرش و ویزای تحصیلی در میان کشور‌های اروپایی، در رتبه اول و در میان سایر کشور‌های جهان در رتبه سوم قرار دارد. در سال‌های گذشته این کشور با ارائه بورسیه‌ها و شرایط تحصیلی مناسب، محیطی را فراهم کرده تا مهاجران بین‌المللی برای تحصیل در این کشور اقدام کنند. این کشور سیستم آموزشی یکپارچه و قدرتمندی دارد که باعث شده تا دانشگاه‌های آن از تراز علمی بالایی برخوردار باشند.

شرایط تحصیل در کشور ایتالیا

شرایط تحصیل در کشور ایتالیا بسته به این که چه مقطعی را برای تحصیل انتخاب کنید متفاوت خواهد بود. با توجه به این که اغلب افراد، متقاضی تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق‌لیسانس هستند باید بگوییم که در اولین قدم، فرد باید از یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کرده باشد. متقاضی با ارسال مدارک خود برای دانشگاه‌های مختلف کشور ایتالیا می‌تواند پذیرش تحصیلی دریافت کند. بعد از دریافت پذیرش تحصیلی متقاضی باید موفق به دریافت ویزای تحصیلی شود. پس از دریافت ویزای تحصیلی، فرد این امکان را دارد تا وارد خاک ایتالیا شده و به تحصیل در این کشور بپردازد. برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور، بسته به رشته و نوع دانشگاه ممکن است مدارک مختلفی مورد نیاز باشد. مدرک زبان و ریز نمرات و سوابق تحصیلی جزو مهمترین مدارکی هستند که برای صدور و پذیرش تحصیلی مورد نیاز می‌باشند.

از نظر شرایط سنی محدودیت‌هایی برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد. بر اساس قوانین موجود افرادی که خواهان تحصیل در مقطع کارشناسی هستند باید زیر 28 سال و افرادی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشند زیر 30 سال سن داشته باشند. برای تحصیل در مقطع دکترا شرایظ سنی خاصی مطرح نیست و صرفا داشتن رزومه و مقالات بین‌المللی قوی کفایت می‌کند.

مزایای تحصیل در کشور ایتالیا

در لیست هزار دانشگاه برتر دنیا، نام بیش از پنجاه دانشگاه ایتالیایی دیده می‌شود و این موضوع نشان می‌دهد که دانشگاه‌های این کشور از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار هستند. این موضوع یکی از اصلی‌ترین مزایای تحصیل در این کشور محسوب می‌شود. از جمله مهمترین مزایای تحصیل در دانشگاه‌های برتر ایتالیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تحصیل در یک جامعه چند فرهنگی

آمارها نشان می‌دهند که بیش از یک دهم جمعیت کل کشور ایتالیا را مهاجران ملیت‌های گوناگون تشکیل می‌دهند. ایتالیا آمار نژادپرستی بسیار کمی دارد و مردم آن با اقلیت‌ها و مهاجران بسیار خوش برخورد رفتار می‌کنند.

بهره‌مندی از فرصت‌های شغلی پس از تحصیل

یکی از دغدغه‌های دانشجویان، پیدا کردن کار بعد از اتمام تحصیلات می‌باشد. شرایطی در کشور ایتالیا وجود دارد که بر اساس آن دانشجویان می‌توانند پس از پایان تحصیلات خود به کاریابی در ایتالیا پرداخته و ویزای کاری دریافت کنند.

بهره‌مندی از تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا

دانشجویانی که در دانشگاه‌های ایتالیا تحصیل می‌کنند از مزایایی همچون تحصیل در دانشگاه‌های تراز اول و برخورداری از آموزش‌های باکیفیت و اساتید برجسته بین‌المللی بهره‌مند می‌شوند.

مراجعه حضوری

کرمانشاه، نوبهار، چهار راه سی متری دوم به سمت میدان مرکزی، نبش کوی 118، مجتمع میلاد نور، طبقه ی بالای رستوران هایدا، طبقه سوم، واحد 8