دارالترجمه رسمی ترنسمال
Search
Close this search box.

©2024 تمامی حقوق محفوظ است

مهاجرت تحصیلی به آلمان

به اشتراک گذاشتن این پست:

کشور آلمان به دلیل کیفیت و سطح بسیار بالای آموزش و فرصت‌های شغلی زیاد خود، به یک مقصد جذاب برای تحصیل تبدیل شده است. از دیگر دلایل علاقه زیاد دانشجویان بین‌المللی به آلمان، می‌توان به امکان تحصیل رایگان در آلمان و تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور اشاره کرد. همچنین در کشور آلمان دانشگاه‌های بسیار ممتازی وجود دارند که مدارک ارائه شده توسط این دانشگاه‌ها، مورد تایید و احترام صاحبان مشاغل در سراسر دنیا است. بسیاری از افراد، تحصیل در آلمان را به دلیل شرایط مطلوب اقتصادی و شغلی آن، بهترین راه برای ورود به بازار کار بین‌الملل می‌دانند.علاوه بر این موارد، آلمان در جهان به عنوان کشوری شناخته می‌شود که اهمیت بسیاری به سطح معلومات افراد داده و بنابراین از کیفیت آموزش خیلی خوبی برخوردار است.

تحصیل در دانشگاه‌های کشور آلمان

کارشناسی

پس از گذراندن دوره دبیرستان، افراد می‌توانند به تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم پرداخته و وارد دانشگاه‌های آلمان شوند که همانند دیگر کشور‌ها دارای سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری است.

کارشناسی ارشد

دانشجویان می‌توانند پس از اتمام دوره کارشناسی وارد دوره ارشد شوند که حدود دوسال به طول می‌انجامد. خبر خوب برای متقاضیان بین‌المللی این است که اکثر دوره‌های این مقطع به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و امکان تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی وجود دارد. از مهمترین مدارکی که افراد برای آغاز تحصیل خود در مقطع ارشد باید به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند، مدرک کارشناسی معتبر است.

دکتری

پس از گذراندن مقطع ارشد، متقاضیان می‌توانند وارد مقطع دکترا شوند. از جمله ملزوماتی که افراد برا ورود به این مقطع باید ارائه دهند، مدارک معتبر ارشد و مدارک زبان آلمانی یا انگلیسی هستند. نکته قابل توجه این است که تحصیل در مقطع دکتری برای تمامی دانشجویان رایگان است.

مطالب بیشتر جهت مطالعه

در خبرنامه سایت ترسنمال عضو شوید

از آخرین مقالات و تحفیف‌ها مطالع شوید

سفارش های خود را در اینجا ثبت کنید

ترجمه رسمی و غیر رسمی، تولید محتوا و خدمات بسیار دیگر