خرید ملک در کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی جهان به شمار می‌رود. یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور کانادا، خرید ملک در کانادا است. اعطای وام برای خرید ملک در کانادا موجب سهولت خرید ملک در کانادا شده است. با وجود اینکه مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک، راهی برای دریافت اقامت این کشور نیست، اما مزایای دیگری نیز وجود دارد که خرید ملک در کانادا توسط متقاضیان مهاجرت از جمله ایرانیان را توجیه‌پذیر کرده است.

کشور کانادا پذیرای خریداران خانه از تمام کشورهای دنیا است و هیچ محدودیتی در این زمینه برای خرید اعمال نشده است. مهاجرت به کانادا روندی کاملا پیچیده است و متاسفانه مالکیت یک خانه فاکتور مهمی برای مهاجرت و اقامت کانادا محسوب نمی‌شود. البته داشتن یک خانه در کانادا شانس شما را در درخواست ویزا و اقامت این کشور کاهش نمی‌دهد و به عنوان بخشی از دارایی‌های مالی و ملکی شما محسوب می‌شود، اما در روند انتخاب شما تاثیرگذار نخواهد بود.

خرید ملک در کانادا می‌تواند روشی بسیار سودآور برای سرمایه‌گذاری محسوب شود. از مزایای خرید ملک در کانادا می‌توان در نامحدود بودن ارزش ملک خریداری شده برای افراد غیر کانادایی اشاره کرد. از طرفی قیمت خانه در کانادا متفاوت بوده و با توجه به ایالت، منطقه و محله‌ای که برای خرید ملک در کانادا انتخاب می‌کنید، می‌توان میانگین هزینه قابل پرداخت را از 500 هزار دلار کانادا تا 2.5 میلیون دلار کانادایی تخمین زد. خریدارانی که مقیم این کشور نیستند باید 35 در صد از مبلغ کل ملک را در ابتدا پرداخت نمایند. خرید ملک در کانادا در شهرهای مختلف آن امکان‌پذیر است.

مراحل خرید ملک در کانادا

  • نماینده املاک به همراه وکیل در تهیه سند پیشنهاد خرید به فروشنده ملک، کمک می‌کنند. پیشنهاد خرید با پیش پرداخت حدود 10% مبلغ ملک خرید به فروشنده ارائه می‌گردد.
  • خریدار و فروشنده در مورد قیمت به توافق می‌رسند.
  • نسخه‌ای از توافق‌نامه برای وکیل ارسال می‌گردد تا شرایط را بررسی و تاریخ عقد قرارداد را مشخص نماید.
  • تا تاریخ عقد قرارداد فرصت بازدید از ملک وجود دارد.
  • وکیل بررسی‌های لازم در خصوص فروشنده را انجام می‌دهد تا از عدم سوءپیششینه وی و عدم هرگونه بدهی ملک مطمئن شود.
  • وکیل سندی تنظیم می‌کند و در آن مبلغ قرارداد و وجهی که خریدار باید پرداخت کند را تایید می‌کند.
  • وکیل کلیه مبالغ را به فروشنده پرداخت می‌کند و سند و کلیدهای منزل پس از عقد قرارداد در اختیار خریدار قرار می‌گیرد.

برای انجام این مراحل می‌توانید با ویزای مولتی کانادا یا به عبارتی با ویزای توریستی کانادا وارد این کشور شوید و تمامی این مراحل را با توجه به زمان‌بندی بهتری که در اختیار دارید پشت سر بگذارید.

بهترین شهر کانادا برای خرید ملک

کانادا کشوری با مناظر زیبای کوهستانی و کشوری مدرن است که چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. این کشور از نظر کیفیت زندگی رتبه بالایی دارد. طبق گزارشات منتشر شده مشخص شد که به لطف رشد اقتصاد، نرخ جرم و جنایت پایین و آب و هوای عالی، اوکویل و انتاریو توانست به عنوان بهترین محل برای زندگی در کانادا باشد. پس از آن هم عنوان بهترین مکان برای مهاجران جدید کانادایی، سومین مکان برتر برای بازنشستگی و پنجمین استان برتر برای تشکیل خانواده انتخاب شده است. اگر قد خرید خانه در کانادا را دارید، به طور کلی سه شهر این کشور جزء بهترین‌ها برای زندگی و خرید خانه هستند:

  • تورنتو (Toronto)
  • ونکوور (Vancouver)
  • مونترال (Montreal)

از نظر قیمت ملک، املاک موجود در مونترال نسبت به دیگر شهرهای موجود در کانادا ارزان‌تر هستند.

مالیات خرید ملک در کانادا

در کانادا برای افرادی که صاحب ملک و خانه هستند مالیات در نظر گرفته می‌شود. این مالیات توسط شورای شهر مشخص می‌شود و صاحبان خرید ملک در کانادا باید سالیانه مبلغی را به عنوان مالیات به دولت بپردازند. در کانادا، چندین مالیات و هزینه برای خرید خانه وجود دارد. یکی از مالیات‌های اصلی، مالیات نقل و انتقال زمین است که در هنگام انتقال ملک توسط خریدار پرداخت می‌شود. نرخ‌های مالیات انتقال زمین بر اساس استان متفاوت است و می‌تواند هزینه قابل توجهی باشد، به خصوص برای املاک گران‌تر.

مراجعه حضوری

کرمانشاه، نوبهار، چهار راه سی متری دوم به سمت میدان مرکزی، نبش کوی 118، مجتمع میلاد نور، طبقه ی بالای رستوران هایدا، طبقه سوم، واحد 8